Cookies
På HeBlads hjemmeside anvender vi kookies. Vi placerer også kookies igennem tredjeparter, som er blevet aktiveret af HeBlad. Det er helt gratis at fravælge kookies gennem din browser. Gennem hjælpfunktionen i din browser kan du finde ud af, hvor du kan fravælge kookies. Bemærk dog, at det kan være, at vores hjemmeside ikke længere vil fungere optimalt.
Funktionelle kookies
Funktionelle kookies sikrer, at vores webbutik fungerer korrekt. F.eks. funktioner såsom handlekurv og betaling.
Analytiske kookies
Med hjælp af tredjeparter indsamler vi statistikker om brugernes brug af vores webbutik ved brug af analytiske kookies. Ved at måle brugen af hjemmesiden kan vi fortsætte med at forbedre vores webbutik til fordel for vores brugere.
Tredjeparts kookies
Vores hjemmeside bruger kookies fra/før følgende partnere:
Gennem vores hjemmeside placeres og læses kookies fra Google som en del af Google Analytics. Vi bruger disse tjenester til at holde styr på og få rapporter om, hvordan vores besøgende bruger hjemmesiden og hvordan vores besøgende kommer til vores hjemmeside via Googles søgemaskine.
Vi har indgået aftaler med Google for at beskytte dine personoplysninger, herunder:
Youtube/Vimeo fra Google
Gennem vores hjemmeside placeres og læses kookies fra YouTube og Vimeo, når en indlejret video bliver set. Vi har ingen indflydelse på, hvordan Google og/eller andre partier behandler dataene. Læs Googles privatlivserklæring (hvilket kan ændres regelmæssigt) for at vide, hvad de gør med dine (personlige) oplysninger, som de behandler gennem disse kookies. Informationen, som Google indsamler gennem vores hjemmeside, sendes til og gemmes af Google på servere i USA. Google erklærer sig til at overholde flere selvreguleringsrammer, herunder EU-US Privacy Shield Framework. Besøg Privacy Shield websitet for mere information om EU-US Privacy Shield-programmet og for at se Googles certificering.
For mere information kan du læse vores privatlivserklæring: Se
Det første bordtennisbord leverede vi kun 10 km væk i 1994. Bordtennisbordet viste sig at være utroligt populært i skoler, på campingpladser og til offentlige rum, og det varede ikke længe før vi begyndte at få ordrer fra hele Benelux. Det, der startede med 1 bordtennisbord på en lastbil som kørte direkte til kunden, har nu udviklet sig til en lastbils hele indhold og ladeevne med et maksimum på 12 bordtennisborde, som bliver kørt ud til kunder over hele Europa.
Og selvfølgelig bliver vi ved med at udvikle os. Vi har udbredt vores sortiment en hel del i de sidste år. Ud over de forskellige bordtennisborde kan vi også levere bordbænkesæt og bænke, naturligvis fremstillet i beton.
For ti år siden introducerede vi vores produkter i Tyskland. Afsætningsområdet var begrænset til Nordrhin-Vestfalen, men efter et stykke tid blev det udvidet til hele Tyskland. I 2012 kom der forespørgsler fra England, hvor markedet blev ved med at stige. Og sidste år kom der også ordrer fra Schweitz, og nu er vi også begyndt at eksportere til Danmark!
Vi håber, at kunne byde velkommen til mange nye danske kunder med denne danske hjemmeside!
12 juni 2014